Wydawnictwa tworzące podręczniki szkolne

Edukacja szkolna dzieci oraz młodzieży pozwala wypracować im dobre nawyki współpracy w grupie, oraz przygotowuje ich merytorycznie z wiedzy o świecie. Materiały multimedialne oraz pomoce naukowe podobnie jak i podręczniki szkolne (sprawdź cenę i zamów!) to zbiór niezbędnych informacji, pozwalających rozwinąć zainteresowania związane z przedmiotem oraz przygotować młodzież do egzaminów końcowych.

Popularne wydawnictwa podręczników szkolnych

Nowa Era to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych oraz najczęściej wybieranych wydawnictw w Polsce. Warto zaznaczyć, że Nowa Era powstała w 1992 roku, ma już na koncie ponad 3 tysiące tytułów i nadal opracowuje kolejne podręczniki szkolne oraz inne pomoce naukowe. Jednym z najstarszych wydawnictw jest WSiP, działa nieprzerwanie od 1945 roku, we współpracy z naukowcami tworzy i udostępnia internetowe platformy edukacyjne. Kolejnym wydawnictwem jest Operon, który organizuje próbne matury oraz tworzy publikacje przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty w postaci pomocy naukowych, oraz filmów edukacyjnych.

Podręczniki szkolne w wyjątkowym wydaniu

Dobrze opracowany podręcznik to połowa sukcesu każdego ucznia. Chronologicznie ułożone tematy oraz łatwa w zapamiętaniu treść uzupełniona o ciekawe ilustracje pobudza wyobraźnie czytającego. Dzięki często aktualizowanej wiedzy grono pedagogiczne ma dostęp do najświeższych informacji z danego przedmiotu. Przykładem takich publikacji są:

– “Matematyka 3” autorstwa Adama Konstantynowicza, Anny Konstantynowicz oraz Małgorzaty Pająk,

– “Planeta Nowa” przygotowany przez Feliksa Szlajfera, Romana Malarza i Tomasza Rachwała,

– “Edukacja dla bezpieczeństwa. Klasa 1” opracowany przez Bogusława Breitkopfa i Mariusza Cieślę.

Niezależnie od wydawnictwa oraz autorów podręczników, każda książka zawiera najnowszą wiedzę z zakresu danego przedmiotu. Podręczniki posiadają ćwiczenia dla uczniów, którzy chcą powtórzyć wiadomości, a niektóre pozycje zawierają zbiór zadań, który ułatwia naukę w domu. Dzięki temu rodzice również mogą sprawdzać postępy w nauce swoich dzieci.